Yeni Eve Yerleşme Süreci

Yeni bir eve taşınmak heyecan verici olabilir, ama tüm paketleri açmaya başlamadan evi iyice inceleyin ve yerleşme planı hazırladıktan sonra paketleri açmaya başlayın. Her önüne gelen paketi açıp eşyaları etrafa saçmanız halinde kendinizi bir karmaşanın içinde bulabilirsiniz.

Yeni evinize yerleşmeye başlarken ilk yapmanız gereken birkaç noktayı hatırlatalım dedik.

 

Hasar ve Eksiklikleri Belirleyin: Eve ilk geldiğinizde yapmanız gereken ilk şey eşyalarınızı kabaca gözden geçirip eksik olup olmadığını ve herhangi bir hasar olup olmadığını öğrenin. Eğer herhangi bir eksik ve hasar varsa bunları fotoğraflarla belgeleyin. Eksik ve hasarları hemen tespit etmeniz önemlidir. Özellikle eksik eşyaları birkaç gün sonra tespit etmenizin hiçbir anlamı yok. Bu nedenle taşınmadan önce bir eşya listesi hazırladıysanız eksik eşyaları tespit etmeniz çok kolaylaşacaktır.

Sayaçların Son Değerlerini Kaydedin: Su, elektrik ve doğalgaz sayaçlarının son değerlerini bir yere not alın veya fotoğrafını çekin. Bu gelebilecek kabarık faturalardan sizi kurtaracaktır.

Bir Odayı Depo Gibi Kullanın: En küçük odanızı daha açmadığınız paketleri koymak ve açılan ambalaj malzemelerini koyacağınız bir depo gibi kulanın. Böylece dağınık sadece bir odanız olacaktır.

Çevrenizi Tanıyın: Evinizi ve çevrenizi tanımaya çalışın. Eğer çocuklarınız var ise çevrenizi iyi tanımanız çocuklarınızın karşılaşacağı olası tehlikeleri bertaraf edebilirsiniz.

Komşularınız ile Tanışın: En kısa zaman da yakın komşularınız ile tanışın. Komşularınız yaşayabileceğiniz birçok aksilikte size yardımcı olacaktır. Çevrenizi tanımanızı kolaylaştıracaktırlar.

Etiketler: , , , ,
Yorum Yok "Yeni Eve Yerleşme Süreci"
 • İşinin ehli bir firma eşyalarımı sorunsuz taşındı hiçbir hasarla karşılaşmadım ilginiz için teşekkür ederim Yine olsa yine size gelirim

 • admin dedi ki:

  Güzel yorumlarınız için herkese çok teşekkür ederim .

 • goksel dedi ki:

  Evet bende tasiddim Çok memnunum.tesekkurler

 • Kemal Yıldırım dedi ki:

  Şahin Taşımacılık gerçekten Çorumdaki en güvenilir ve işini en iyi yapan bir firma.Eşyalarımı gerçekten kendi eşyalarını taşırcasına benimkini de özenle taşıdılar.Bu firmadan çok memnunum ve herkese öneririm.

 • Koray Aydın dedi ki:

  Fatih bey size aynen katılıyorum bir hafta önce bende evimi şahin taşımacılığa tasittirdim çok memnun kaldım islerini çok titiz hızlı ve pratik bir şekilde yapıyorlar herkese tavsiye ederim ve ayrıca çok teşekkür ederim

 • Fatih yılmaz dedi ki:

  Gerçekten sorunsuz ve problemsiz bir şekilde işini yapan insanlar. Uygun bir fiyatla ve öZenli bir şekilde eşyalarimiz taşindi. Çok teşekkür ederiz.

Bir yanıt bırak

Yorum Yap