Ofis Tasimaciligi

Ofis Taşımacılığı
ofis taşımacılığıBu yazı, masa vida ve cıvataların nasıl sökülüp paketleneceği hakkında değil, esneklik, takım çalışması, vizyon ve planlama hakkındadır.
Planlama ve Esneklik:
Eğer ofisinizi taşımaya karar verdiyseniz yapmanız gereken ilk şey taşınmanın planlanmasıdır. Beklenmedik aksiliklerin önüne geçmek için zaman ve taşınma için tüm ihtimaller göz önünde bulundurularak ofisinizin taşınması için bir taşınma planı ve zaman çizelgesi hazırlayarak işe başlamanız en doğrusudur.
Vizyon:
Ofisiniz için yeni bir yer bulmak en çok zaman alan işlerin başında gelmektedir. Ofisiniz için seçeceğiniz yer yaptığınız işe uygun bir yer olmalıdır. Taşınacağınız yerin hem şimdi hem de gelecekte ihtiyaçlarınıza uygun telefon sistemi, bilgisayar sistemi, vs olduğundan emin olun. Taşınmadan önce önemeli bilgi ve verileri kaybetme olasılığını düşünerek bilgisayarlarınız için yedekler alın. Taşınma ya ilk önce dosyaların kolilemesi ile başlanmalı ardından elektronik eşyaların paketlenmesi en son masa, sandalye, mobilyaların demontesi ve paketlenmesi gerçekleştirilmelidir. Bu öncelik sırası işinizi kolaylaştıracak ve karmaşadan sizi kurtaracaktır.
Takım Çalışması:
Taşınma öncesi ve sonrası ofis çalışanları ile bir yuvarlak masa toplantısı yaparak sürekli iletişimde kalarak işveren ve çalışanlar arasında bir bağ kurmak taşınma sürecini kolaylaştıracaktır. Taşınmadan hemen sonra nakliye firması ne kadar tüm eşyaları istenilen yerlere yerleştirse de ofiste çalışmaya başlanınca bazı eşyaların yerleri tekrar tekrar değişecektir. Taşınma süreci zor bir iştir her taşınma sonrası bazı eşyalarda ufak tefek hasarlar meydana gelebiliyor. Bu eşyalar için bir tamir süreci gerektirmektedir. Bazı eşyaların tamirini ofis çalışanlarının katıldığı ortak bir çalışmayla gidermek ofiste sıcak samimi bir ortam yaratacağından taşınma süreci bir nebze kolaylaşacaktır. Özellikle küçük ve orta büyüklükteki ofislerin taşınması sırasında ofisteki hiyerarşiyi taşınma sürecinde bir kenara bırakmak tüm çalışanlar için çok daha verimli olacaktır.
Ofis taşımacılığında ki en önemli noktalardan biride elektronik eşyaların kablo, bağlantı elemanlarının karıştırılmaması çok önemlidir. Taşınma sürecinde her elektronik eşyadan alınan kablo ve bağlantı elemanları için notlar alınıp bunlar ayrı ayrı paketlenmelidir. Taşınma sonrası kaybolan bir elektrik bağlantı kablosu için cihaz kadar ek bir masrafın oluşmasını önlemiş olursunuz.

Yorum Yok "Ofis Tasimaciligi"
 • İşinin ehli bir firma eşyalarımı sorunsuz taşındı hiçbir hasarla karşılaşmadım ilginiz için teşekkür ederim Yine olsa yine size gelirim

 • admin dedi ki:

  Güzel yorumlarınız için herkese çok teşekkür ederim .

 • goksel dedi ki:

  Evet bende tasiddim Çok memnunum.tesekkurler

 • Kemal Yıldırım dedi ki:

  Şahin Taşımacılık gerçekten Çorumdaki en güvenilir ve işini en iyi yapan bir firma.Eşyalarımı gerçekten kendi eşyalarını taşırcasına benimkini de özenle taşıdılar.Bu firmadan çok memnunum ve herkese öneririm.

 • Koray Aydın dedi ki:

  Fatih bey size aynen katılıyorum bir hafta önce bende evimi şahin taşımacılığa tasittirdim çok memnun kaldım islerini çok titiz hızlı ve pratik bir şekilde yapıyorlar herkese tavsiye ederim ve ayrıca çok teşekkür ederim

 • Fatih yılmaz dedi ki:

  Gerçekten sorunsuz ve problemsiz bir şekilde işini yapan insanlar. Uygun bir fiyatla ve öZenli bir şekilde eşyalarimiz taşindi. Çok teşekkür ederiz.

Bir yanıt bırak

Yorum Yap