Nakliyat Firmaları Hangi İşleri Üstlenmezler?

Nakliye firmalarını tercih etmemizin nedeni yeni bir adrese taşınırken bir çok iş içinde bir de eşya taşımamak ve yeni evimize bir an önce yerleşmek istememizdir. Süreç zaten baştan sona stresli ve zor iken sırtımızdaki yükün bir kısmını nakliye firmalarına devrederek paylaşmak doğru bir adım olsa gerek. Ancak bu süreçte nakliye firmalarının sundukları birçok hizmet varken her evden bulunan taşınırken yapılması gereken bazı işleri üstlenemezler. Peki nedir bu işler ve neden nakliyat firmaları bu işleri üstlenmekten kaçınırlar.

Klima Sökümü ve Montajı: Firmaların büyük çoğunluğu klima söküm ve montajını gerçekleştirmezler. Klima söküm ve montaj teknik bilgi gerektiren ve çıkabilecek aksilikleri giderecek ekipmanın klimayı söken ekibin elinde olması gerekiyor. Örneğin klimalarda kullanılan R22 gazının kaçması halinde yeniden gaz ilavesi yapılması gerekmektedir. Bu nedenlerden dolayı evden eve nakliyat firmalarının büyük çoğunluğu bir görevi üstlenmezler. Klimanın sökümü ve montajını öncelikle klima servislerine bırakmanızı öneririz. İlla ben sökmek istiyorum diyen nakliyat firmaları ve ev sahiplerine de şu tavsiyelerimize dikkat etmelerini öneririz.

1. Klimayı çalıştırın ve dış ünitedeki ince borunun bağlı bulunduğu rekoru alyan anahtarla kapatın.
2. Kompresörün gazı toplaması için bir kaç dakika bekleyin.
3. Bir kaç dakika bekledikten sonra diğer rekoru da anahtar ile kapatın. Bu bağlantı noktaları numaralıdır bağlantıları tekrar yaparken bu numaralara göre bağlantıları yapın.
4. Şimdi elektriği kesin ve tüm bağlantı elemanlarını sökün. Bakır boruları fazla katlamayın tekrar açmaya çalıştığınızda kırılabilir.

Korniş ve Perde Montajları: Nakliyat firmalarının üstlenmediği bir diğer hizmette kornişlerin takılmasıdır. Nakliyat firmaları duvar delme gibi matkap işlerinin bir çoğunu yapmazlar. Zaten yanlarında duvar delebilecek darbeli matkaplar bulundurmazlar. Nakliyat firmaları bu iş için iki çalışanın bir gününü ayırmaları gerektiği eğer bu durum finanse edilmese yaparız diyen firmaların olduğu gibi “Biz korniş takmıyoruz.” Diyen firmalarda var. Ama buradaki çoğunluk nakliyat firmaları duvar delmenin gerektiği durumlara yanaşmayanlardan oluşuyor. Bu durumun bilincinde olun ve evden eve nakliyat firmanız ile bu durumu konuşarak bir karar verin.

Duvara Monte Edilmesi Gereken Mobilya Montajları: Bu hizmetin yerine getirilmesi için yine duvarın bir matkap ile delinmesi gerektiği için evden eve nakliyat firmaları bu işe yanaşmazlar. Mobilyanın montaj ve demontajını yapan nakliyat firmaları bu mobilyanı duvara monte etme işine yanaşmazlar. Artık birçok evden bulunan özel dizayn mobilyaların birçoğu duvara bir kaç yerden monte edilerek kullanılmaktadır. Bu tür mobilyalarınız var ise nakliyat firmanız ile mutlaka paylaşın.

Etiketler: , , ,
Yorum Yok "Nakliyat Firmaları Hangi İşleri Üstlenmezler?"
 • İşinin ehli bir firma eşyalarımı sorunsuz taşındı hiçbir hasarla karşılaşmadım ilginiz için teşekkür ederim Yine olsa yine size gelirim

 • admin dedi ki:

  Güzel yorumlarınız için herkese çok teşekkür ederim .

 • goksel dedi ki:

  Evet bende tasiddim Çok memnunum.tesekkurler

 • Kemal Yıldırım dedi ki:

  Şahin Taşımacılık gerçekten Çorumdaki en güvenilir ve işini en iyi yapan bir firma.Eşyalarımı gerçekten kendi eşyalarını taşırcasına benimkini de özenle taşıdılar.Bu firmadan çok memnunum ve herkese öneririm.

 • Koray Aydın dedi ki:

  Fatih bey size aynen katılıyorum bir hafta önce bende evimi şahin taşımacılığa tasittirdim çok memnun kaldım islerini çok titiz hızlı ve pratik bir şekilde yapıyorlar herkese tavsiye ederim ve ayrıca çok teşekkür ederim

 • Fatih yılmaz dedi ki:

  Gerçekten sorunsuz ve problemsiz bir şekilde işini yapan insanlar. Uygun bir fiyatla ve öZenli bir şekilde eşyalarimiz taşindi. Çok teşekkür ederiz.

Bir yanıt bırak

Yorum Yap