İlk defa ev taşıyacaklara öneriler;

ŞAHİN TAŞIMACILIK olarak taşınmak istenen eşya sahiplerine, seçecekleri şirketin güvenilir bir şirket olduğunu anlayabilmeleri konusunda birkaç tavsiyede bulunmak istedik.Taşımacılık sektöründe siz müşterilerimizde gittikçe güvensizlik ortamı yaratan ” Rastgele Taşıma” anlayışlı korsan çalışan bazı kişilerin ve şirketlerin daha fazla can yakmamaları adına tavsiyelerimize göz atmanızda fayda olacağı kanaatindeyiz.
Korsan taşımacılar genellikle kaliteli taşıma yapan firmalar gibi hizmetlerini anlatırlar, sizinle bağlantı yapabilmek için çok ucuz fiyat verirler sakın inanmayın; mutlaka ve mutlaka bir sorun yaşayacaksınız, şehir içi taşımalarda; ya kasıtlı olarak kamyonda iyi istifleme yapmayıp eşyayı kamyon almayacak 2. sefer bedeli ödeyeceksiniz yada işçiler sudan sebeplerle itiraz edip fiyat arttıracaklar fiyat farkını vermezseniz eşyalarınızı taşımayıp sizi mağdur edecekler (taşımayıp derken biz buraya kadar geldik günümüzden olduk ücretimizi ödeyin öyle gideriz diyecekler) doğal olarak buna karşı çıkacaksınız sonuç; karakol, yada istedikleri bedeli ödemek, yada hayatınızın en kötü gününü yaşamak, sizce hangisi? Bizce hiçbiri sadece biraz daha dikkatli olmak.

Şehirlerarası taşımalarda da yine çok cazip fiyatlar verip; örneğin Ankara dan Diyarbakır’a taşınmak istiyorsunuz kendi kamyonu olmayanlar direkt piyasa kamyonuyla; kendi kamyonu olan korsan taşımacılarda kendi kamyonuyla gelip eşyalarınızı yüklerler yükleme esnasında genelde pek sorun olmaz asıl sorun eşyalarınızı yükleyip sizden taşıma bedelini veya büyük bir kısmını alıp evinizden ayrıldıktan sonra başlar siz zannedersiniz ki ertesi gün eşyalarımız, Diyarbakır da olacak işte o biraz zor, çünkü; o kamyon zannettiğiniz gibi Diyarbakır’a değil o korsan nakliyecinin belirlediği bir zula mekana gidecektir. Orada, ya daha önceden hazırladığı piyasa kamyonuna, veya hazırlayacağı doğu yöresinden gelmiş herhangi bir kamyona aktarılacaktır. Aynı gün kamyon bulamaz ise eşyalarınız o kamyonda bir gece geçirip ertesi gün herhangi bir piyasa kamyonu tedarik edilip eşyalarınız rastgele aktarılacaktır aktarılma esnasında eşyalarınızın sarıldığı o tozlu topraklı pis battaniyelerini de üzerinden alacaklar eşya enkaz halinde yüklenecek ve akabinde size telefon edecekler; efendim kamyonumuz falanca yerde şöyle arıza yaptı arızayı gideremedik bizde siz daha fazla beklemeyesiniz diye diğer kamyonumuza aktarıp yola çıkardık diyecekler tabi sizin yapacak hiçbir şeyiniz olmuyor napalım bekleyelim diyorsunuz, hatta o firmanın ne kadar güvenli olduğunu bile düşünüyorsunuz. Ne demek!! kamyonu arıza yapmış ve ikinci kamyonunu çıkarmış diye olumlu düşünürsünüz. Ertesi gün kamyon gelir eşyalar salkım saçak siz bunu görünce şaşırır ve kamyoncudan eşyanın hesabını sorduğunuzda size vereceği yanıt banane kardeşim nakliyeci yükledi bende size kadar getirdim paramı verin eşyalarınızı boşaltın der bu da ikinci hayal kırıklığı doğal olarak siz bedelini ödediğinizi veya şu kadarını ödediğinizi söylediğinizde, bu kamyoncuyu alakadar etmez çünkü eşyayı teslim ettiğiniz nakliyeci sizden o parayı almış kamyoncuya vermemiş, veya az bir miktar vermiştir. kamyoncuya da nakliye bedelini eşya sahibinden alacaksın diye talimat vermiştir. Bu konuda yapacak bir şey yoktur. O bedel kamyoncuya ödenecek ve eşyalarınızı kendiniz indirip evinize taşımakta 3. hayal kırıklığı olacaktır. Bu sadece bir örnek daha bunun gibi akla hayale gelmeyecek yöntemlerle yapmadıkları hizmetin bedelini fazlasıyla alıyorlar.

Eşyanızı teslim edeceğiniz firmayı iyi araştırın referanslarına başvurun,marka tescil belgesi varsa ve sadece kendi işim ve ünvanı altında kendi öz mal kamyonları ve kadrolu personeliyle çalışıyorsa size gerçekten güven vermişse eşyalarınız taşıttırın. Siz değerli müşterilerimizden istediğimiz; zaten yeteri kadar sıkıntılı ve stresli olan eşya taşınmasında daha fazla sorunlarla karşılaşmamak için biraz daha dikkatli olun biraz daha seçici olun inanın bu sizin yararınıza olacaktır.

Profesyonel bir ekip ve eşya cinsine göre değişen muhtelif ambalaj malzemeleri ile yapılacak titiz bir çalışmanın en önemli nedeni; Siz eşya sahiplerinin zahmetsiz bir taşıma gerçekleştirip derin nefes alabilmeniz, biz taşıyıcı şirketlerinin de size en sağlıklı hizmeti vermiş olmanın gururunu yaşabilmesi olmalıdır. Tüm bu tavsiyelerimizi değerlendirmeniz temennileriyle.

Etiketler: , , , ,
Yorum Yok "İlk defa ev taşıyacaklara öneriler;"
 • İşinin ehli bir firma eşyalarımı sorunsuz taşındı hiçbir hasarla karşılaşmadım ilginiz için teşekkür ederim Yine olsa yine size gelirim

 • admin dedi ki:

  Güzel yorumlarınız için herkese çok teşekkür ederim .

 • goksel dedi ki:

  Evet bende tasiddim Çok memnunum.tesekkurler

 • Kemal Yıldırım dedi ki:

  Şahin Taşımacılık gerçekten Çorumdaki en güvenilir ve işini en iyi yapan bir firma.Eşyalarımı gerçekten kendi eşyalarını taşırcasına benimkini de özenle taşıdılar.Bu firmadan çok memnunum ve herkese öneririm.

 • Koray Aydın dedi ki:

  Fatih bey size aynen katılıyorum bir hafta önce bende evimi şahin taşımacılığa tasittirdim çok memnun kaldım islerini çok titiz hızlı ve pratik bir şekilde yapıyorlar herkese tavsiye ederim ve ayrıca çok teşekkür ederim

 • Fatih yılmaz dedi ki:

  Gerçekten sorunsuz ve problemsiz bir şekilde işini yapan insanlar. Uygun bir fiyatla ve öZenli bir şekilde eşyalarimiz taşindi. Çok teşekkür ederiz.

Bir yanıt bırak

Yorum Yap