Çamaşır Makinesi Nasıl Taşınır?

Çamaşır makinesini taşımak için dikkat edilmesi gereken bir kaç basit nokta var. Çamaşır makineleri en hafif 60 kg daha ağırları 85 kg ağırlığında olabilmektedir. Çamaşır makinesinde açısal hızdan dolayı makinenin hareketsiz kalması için üst kısmında bir ağırlık vardır. Makinenin ağır olmasının bir nedeni de bu ekstra ağırlıktır. Makine taşınırken düşme veya çarpmalara maruz kalırsa bu ağırlık kırılabilir, bu da makinen çalışmasını engelleyecektir. Bu nedenle makine taşınmasına özen göstermek gerekir. Çamaşır makinesi taşınırken nelere dikkat edilmeli…

Kablo ve su bağlantı elemanlarını makinenin arkasına düzenli olarak bantlayın. Böylece makineyi taşırken en gel olmayacak veya ayağımıza takılarak kaza yapma olasılığını gidermiş olacağız.
Çamaşır makinesinin en önemli parçası dönen kazanıdır. Kazanın taşımaya hazırlanması için nakliye emniyet cıvatalarını makinenin arkasında bulunan yuvalarına takın ve yeterince sıkın. Artık kazan sabitlenmiş olacaktır. Kullanım kılavuzlarında nakliye cıvatalarını takmadan kesinlikle taşımayın uyarıları var.
çamaşır makinesini taşırken emniyet cıvatalarını takın
Kalan suyu boşaltın. Özellikle kışın yapılan taşımalarda kalan suyun donması durumunda makineye ciddi hasarlar verebilir. Taşımadan önce kalan suyu mutlaka boşaltın. Makinenin önünde alt kısımda bulunan kapağı açarak kalan suyu ya acil su tahliye hortumundan yada pompa filtresini çevirerek suyu tahliye edin.

Makinemiz artık taşınmak için hazır durumda şimdi iyi bir paketleme yapıp taşıma işlemini gerçekleştirebiliriz. Paketleme malzemesi olarak balonlu naylon ve battaniye kullanabilirsiniz. Paketleme yapmadan önce makinenin önünü gelebilecek darbelerden korumak için bir parça karton ile koruyalım. Karton parçayı önüne yerleştirdikten sonra her tarafını güzelce sardıktan sonra, ipler ile çamaşır makinesin güzelce bağlayın. Taşırken bu iplerden tutarak taşıyabilirsiniz. İplerin çamaşır makinenize zarar vermemesi için köşelere karton sıkıştırabilirsiniz.
Taşımak için eğer profesyonel değil iseniz iki kişi karşılıklı olarak yan taraflardan bağladığınız iplerden tutarak taşıyabilirsiniz.

Etiketler: ,
Yorum Yok "Çamaşır Makinesi Nasıl Taşınır?"
 • İşinin ehli bir firma eşyalarımı sorunsuz taşındı hiçbir hasarla karşılaşmadım ilginiz için teşekkür ederim Yine olsa yine size gelirim

 • admin dedi ki:

  Güzel yorumlarınız için herkese çok teşekkür ederim .

 • goksel dedi ki:

  Evet bende tasiddim Çok memnunum.tesekkurler

 • Kemal Yıldırım dedi ki:

  Şahin Taşımacılık gerçekten Çorumdaki en güvenilir ve işini en iyi yapan bir firma.Eşyalarımı gerçekten kendi eşyalarını taşırcasına benimkini de özenle taşıdılar.Bu firmadan çok memnunum ve herkese öneririm.

 • Koray Aydın dedi ki:

  Fatih bey size aynen katılıyorum bir hafta önce bende evimi şahin taşımacılığa tasittirdim çok memnun kaldım islerini çok titiz hızlı ve pratik bir şekilde yapıyorlar herkese tavsiye ederim ve ayrıca çok teşekkür ederim

 • Fatih yılmaz dedi ki:

  Gerçekten sorunsuz ve problemsiz bir şekilde işini yapan insanlar. Uygun bir fiyatla ve öZenli bir şekilde eşyalarimiz taşindi. Çok teşekkür ederiz.

Bir yanıt bırak

Yorum Yap