15 Tip Hızlı ve Kolay Paketleme Yöntemi

Eşyaların paketlenmesi kolaymış gibi görünebilir veya bazıları için sadece kolileme anlamına gelebilir. Ama zamandan ve paradan tasarruf etmek isteyenler için bu paketleme çeşitleri işlerini biraz daha kolaylaştıracaktır.

1- Paketlemeye başlamadan önce paketleme malzemelerini toplayın.
İşe başlamadan önce ihtiyaçlarınızı iyi belirleyin ve alınacak paketleme malzemeleri için bir liste yapın ve alışverişe çıkın. Alışverişten sonra paketlemeye başlayabilirsiniz.

2- Kolileri en fazla 30 kg olacak şekilde paketleyin.
Kolilerin çok ağır olmadığından emin olun. Ağır eşyaları küçük kolilere doldurun. Ağır kolileri diğer kolilerin üstüne koymayın en alta gelecek şekilde yerleştirin. Üzerine ağır olduğu ve içindekileri tanımlayan birkaç not alın. Örneğin “Dambıl Seti” gibi…

3- Artan kolileri ufak tefek eşyalar ile doldurun.
Yastık, nevresimler, elbiseler, çoraplar ile doldurabilirsiniz. Kolileri toz almayacak şekilde iyice bantlamayı ihmal etmeyin.

4- Eşyaları kolilere zorla sığdırmaya çalışmayın.
Kolinin koruma görevini iyi yapabilmesi için hem alttan hem de üstten çok fazla hareket etmeyeceği kadar bir boşluğa ihtiyacı var. Eğer koliden daha yüksek ise koli koruma görevini yapamayacak. Tüm yük eşyanın üzerine yüklenecektir.

5- Hangi eşyaların paketlenmeyeceğini iyi bilin.
Yanıcı, tehlikeli veya patlayıcı nitelikte olan eşyaları nakliyecilerin taşımadığını bilin. Ayrıca nitelik olarak ev eşyası niteliği taşımayan eşyalarında evden eve nakliyat firmalarının taşıması yasaktır. Olası bir kontrolde taşınması yasak eşyalar nedeniyle cezai işlem uygulanabilir. Nakliyat firmasının haberi yok ise böyle eşyalardan cezayı sizin ödemenizi isteyebilir.

6- Komidin içindeki elbiseleri boşaltmayın.
Komidin çekmecelerindeki elbiseleri çıkartmayın sadece komidin kulplarını sökün ve çekmecelerin içine yerleştirin. Komidin çekmecelerinin hareket etmemesi için ya bantlayın veya sıkıca streç ile sarın.

7- İhtiyaç duyduğunuz eşyaları en son paketleyin.
Sürekli ihtiyaç duyduğunuz eşyaları en son paketleyin. Çaydanlıkları ilk önce paketlerseniz çaysız kalabilirsiniz. Uzun zaman ihtiyaç duymadığınız eşyaları paketlemeye başlayın. Bazı eşyaları taşıma günü kahvaltıdan sonra paketlemeye başlayın.

8- Değerli eşyalarınızı yanınıza alın kolilemeyin.
Değerli eşyalarınızı yayınıza alın kolilere veya başka eşyaların arasına koymayın. Kolilerdeki kayıp değerli eşyaların sorumluluğunu nakliyat firmanız kabul etmeyebilir.

9- Hafif eşyaları eşyaların içindeki boşluklara yerleştirin.
Çarşaf ve elbiselerinizi çamaşır makinesi içine veya diğer eşyalarınız içine yerleştirebilirsiniz. Çok fazla ağırlık yapmayacak şekilde baza içleri çekyat altlarını kullanabilirsiniz. Yastıkları çekyat altına koyabilirsiniz.

10- Olabildiğince eşyaların orijinal paketlerini kullanın
Gümüşlüklerin veya yemek takımının özel ambalajı varsa önceliğiniz her zaman orijinal ambalajları kullanmak olmalı. Bu yöntem hem kolaylık sağlar hem de daha güvenlidir. Ekstra koruma için bu eşyaları balonlu naylon ile sardıktan sonra yerleştirebilirsiniz.

11- Bant, tornavida, maket bıçağı gibi sürekli ihtiyaç duyulan aletleri içen alet çantanız olsun.
Taşınma sürecinde sürekli ihtiyaç duyacağınız aletler için bir çantanız olsun ve bu çanta sürekli gözünüzün önünde olsun. Çünkü sürekli ihtiyacınız olacak alet çantanızın

12- Çöp poşetlerini eşyaları paketleme için kullanmayın.
Çöp poşetleri çabuk yırtılırlar, tek başlarına paketleme malzemesi olarak kullanmayın sizi yarı yolda bırakırlar. Eğer çöp poşeti kullanacaksanız size önerim çöp poşetinden sonra streç kullanmanız yönünde olacaktır. Çöp poşetini bir iki kez streç ile sardıktan sonra artık bu pakete güvenebilirsiniz.

13- Eşyaları paketlediğiniz odanın bir köşesine dizin.
Paketlediğiniz eşyaları bir odaya toplamaya kalkmayın belli bir süre sonra o oda girilmez hale gelebilir. Her eşya kendi odasında kalsın. Böylece eşyaya bakmaya gelen nakliyat firması ne kadar eşyanız olduğunu net bir şekilde görebilir.

14- Kolilerin üzerine içindekileri tanımlayacak ve gideceği oda hakkında notlar alın.
Her koli veya paketlediğiniz eşyanın üzerine net bir şekilde görülecek bir şekilde nasıl taşınacağı, içinde ne olduğu ve yeni evde hangi odaya konulacağı ile ilgili notlar alın.

15- Tüm eşyalarınız için bir eşya listesi oluşturun.
Paketleme sonrası eşyalarınız ve kolileriniz için oda oda bir eşya listesi oluşturun ve bu eşya listesinin bir örneğini nakliyat firmanız ile paylaşın. Taşına sonrası bu eşya listesi ile eşyalarınızı kolayca kontrol edebilirsiniz.

Yorum Yok "15 Tip Hızlı ve Kolay Paketleme Yöntemi"
 • İşinin ehli bir firma eşyalarımı sorunsuz taşındı hiçbir hasarla karşılaşmadım ilginiz için teşekkür ederim Yine olsa yine size gelirim

 • admin dedi ki:

  Güzel yorumlarınız için herkese çok teşekkür ederim .

 • goksel dedi ki:

  Evet bende tasiddim Çok memnunum.tesekkurler

 • Kemal Yıldırım dedi ki:

  Şahin Taşımacılık gerçekten Çorumdaki en güvenilir ve işini en iyi yapan bir firma.Eşyalarımı gerçekten kendi eşyalarını taşırcasına benimkini de özenle taşıdılar.Bu firmadan çok memnunum ve herkese öneririm.

 • Koray Aydın dedi ki:

  Fatih bey size aynen katılıyorum bir hafta önce bende evimi şahin taşımacılığa tasittirdim çok memnun kaldım islerini çok titiz hızlı ve pratik bir şekilde yapıyorlar herkese tavsiye ederim ve ayrıca çok teşekkür ederim

 • Fatih yılmaz dedi ki:

  Gerçekten sorunsuz ve problemsiz bir şekilde işini yapan insanlar. Uygun bir fiyatla ve öZenli bir şekilde eşyalarimiz taşindi. Çok teşekkür ederiz.

Bir yanıt bırak

Yorum Yap